Taso   Taitokisat

Pohjois-Suomi Jalkapallo 2019 ilmoittautuneet joukkueet

00:07:04

Pojat

P15 (04) PS-liiga (10/10)

FC SCJ
FF Jaro
JIPPO-j
JJK-j
KePS/TP-47 YJ
KuPS YJ
OLS/04
SJK-j
Tervarit-j YJ
VPS J P04

P15 (04) PS-liiga jatkokarsinta (4/5)

FC Ylivieska YJ
Keski-Suomi United 04
KuPS/04
OLS/04

Pojat 15 (04) PS-liiga piirin karsinta (5)

AC Kajaani
FC Raahe
KePS/TP-47 YJ
OLS/04
Tervarit-j

Pojat 17 Kakkonen (14)

FC Raahe
FC Raahe/P04
FC SCJ
KajHa
OLS
OsPa/03
OTP
OuTa
Palloseura Kemi Kings
Roi Utd
Tervarit-j
Tervarit-j U17/2
Tervarit-j/2
TP-47

Pojat 17 Kolmonen (5)

FC Raahe
OsPa/03
OuTa
Roi Utd
Tervarit-j U17/2

Pojat 15 Mestaruussarja (11)

AC Kajaani
FC Raahe
FC SCJ
HauPa
KePS/YJ
Kurenpojat
OLS/04
OLS/05
Tervarit-j
Tervarit-j 05/YJ
Tervarit-j/04 punainen

P14 (05) PS-liiga (12/10)

FF Jaro
HauPa
JIPPO-j
JJK-j 05
JJK-j 05 RED
Kokkola YJ
KuPS
OLS
OLS Sininen
SJK-j 05
VPS J
WFA/ SIF YJ

P14 (05) PS-liiga jatkokarsinta syksyn sarjaan (5/9)

FF Jaro
HauPa
Komeetat
LehPa
Sepsi-78/-05

Pojat 14 (05) PS-liiga piirin karsinta (4)

HauPa
OLS Sininen
RoPS/FC SCJ YJ
Tervarit-j 05/YJ

Pojat 14 Mestaruussarja (8)

Ajax/Sininen
FC Raahe
KajHa/Keltainen
KePS/Punainen
OLS 06 Edustus
RoPS/FC SCJ YJ
Tervarit-j 05/YJ
TP-47/05

Pojat 14 Ykkönen (9)

HauPa/Valkoinen
KajHa/Keltainen
KaPa
ONS/05 RSM
OsPa/PonPa YJ
OsPa2
RoPS/FC SCJ valk. YJ
Tervarit-j/Punainen
TP-47

Pojat 14 Kakkonen (7)

Ajax/P04-05
KePS/Valkoinen
OLS 05 Keltasininen
ONS/05 RSM
OsPa/PonPa YJ
ToJK
TP-47

Pojat 15-14 Harrastesarja (7)

FC PaKa
FC Raahe
Kolarin Kontio
Kolarin Kontio
KP-55
OLS 05 Sinikeltainen
SuPS/Team 05

P13 (06) PS-liiga (12/10)

Ajax
FCV/JJK yj
FF Jaro
JIPPO-j YJ
JJK-j 06
Kokkola YJ
Komeetat
KuPS yj
OLS 06 Edustus
RoPS/FC SCJ YJ
SJK-j 06
VPS J/P06

P13 (06) PS-liiga jatkokarsinta syksyn sarjaan (4)

FC Ylivieska/HK YJ
FCV/JJK yj
KuPS/jl 06 Haaste
RoPS/FC SCJ YJ

Pojat 13 (06) PS-liiga piirin karsinta (4)

Ajax
OLS 06 Edustus
RoPS/FC SCJ YJ
Tervarit-j/06 Musta

Pojat 13 Mestaruussarja (9)

Ajax
HauPa/Vihreä
KajHa/Etelä Keltainen
OLS 06 Edustus
OLS 07 Edustus
OPS
OsPa
RoPS
Tervarit-j/06 Musta

Pojat 13 Ykkönen (12)

Ajax/Sininen
FC Raahe
FC SCJ
KePS/Punainen
OLS 06 Etelä
OLS 06 Itä
OPS
OsPa
PonPa/Musta
Tervarit-j/06 Punamusta
Tervarit-j/06 Valkomusta
TOJK

Pojat 13 Kakkonen (10)

AC Kajaani
Ajax/Musta
Ajax/OsPa Valkoinen YJ
FC Raahe
OLS 06 Itä
OLS 06 Pohjoinen
OLS 07 Itä
OsPa/06-07
Tervarit-j/06 Valkomusta
TOJK

Pojat 13-12 Lapin piirisarja (5)

Ivalon Palloseura
KemPa
Kontio
KP-55
SoPa

Pojat 12 Kaleva Cup (12)

Ajax 08
Ajax/07 Valkoinen
FC SCJ/Punainen
FC Ylivieska
HauPa/Keltainen
KajHa Keltainen/YJ
Liki/ Pallokarhut 07 musta
OLS 07 Edustus
OLS 07 Edustus Keltainen
OTP/Punainen
RoPS/Sininen
TP-47/07 Punainen

Pojat 12 Mestaruussarja (18)

Ajax 08
Ajax/07 Valkoinen
FC Raahe/Punainen
FC SCJ/Punainen
HauPa/Keltainen
KajHa Keltainen/YJ
KePS/Punainen
Liki/ Pallokarhut 07 musta
OLS 07 Edustus
OLS 07 Edustus Keltainen
OLS 07 Itä
OLS 08 Edustus
OLS/Ranska PSG
OTP/Punainen
RoPS/Sininen
RoPS/Valkoinen
Tervarit-j/07 Musta
TP-47/07 Punainen

Pojat 12 Ykkönen (23)

FC PaKa
FC Raahe/Punainen
FC SCJ/Valkoinen
HauPa/Vihreä
KaPa
KePS/Punainen
KePS/Valkoinen
Kurenpojat
LaFK
LiKi/Pallokarhut 06/08 Musta
OLS 07 Hollanti
OLS 07 Kreikka AEK
OLS 07 Kreikka Aris
OLS 07 Ruotsi
OLS 08 Edustus
OLS/Ranska PSG
OPS
OTP/Valkoinen
PonPa
RoPS/Valkoinen
Tervarit-j/ 07 Musta
Tervarit-j/07 Musta
TP-47/Valkoinen

Pojat 12 Kakkonen (12)

FC PaKa
FC Raahe/Valkoinen
FC SCJ/Valkoinen
HauPa/Vihreä
KePS/Valkoinen
LaFK
LiKi/Pallokarhut P06-08 punainen
MeLU
OLS 07 Italia-Belgia
OLS 07 Kreikka Aris
OTP/Valkoinen
SuPS Keltainen/YJ

Pojat 11 Taso 1 (19)

Ajax 08
Ajax/Sininen
FC Raahe/P08
FC SCJ
HauPa/Vihreä
KaPa
LiKi/Pallokarhut Musta
LiKi/Pallokarhut Punainen
OLS 08 Edustus Keltainen
OLS 08 Edustus Sininen
OLS 09 Edustus
ONS/07 Punainen
OPS
OTP
RoPS/Sininen
RoPS/Valkoinen (1)
Tervarit-jun/Musta
Tervarit-jun/Valkoinen
TP-47/Punainen

Pojat 11 Taso 2 (29)

Ajax T08/T09
FC Kemi
FC Kurenpojat
FC PaKa/Sininen
FC PaKa/Valkoinen
FC Raahe/P08
FC SCJ/T07
FC SCJ/Valkoinen
HauPa/Keltainen
KajHa
KaPa
KaPa/Valkoinen
KePS
KP-55
LiKi/Pallokarhut Musta
LiKi/Pallokarhut Punainen
LiKi/Punamusta
OLS 08 Saksa
OLS 08 Saksa Bayern
ONS/07 Musta
ONS/08 Punainen
OPS
OsPa/P08
RoPS 08/Musta
RoPS/Musta
RoPS/Sinimusta
Tervarit-j/Valkoinen
TP-47/Punainen
TP-47/Valkoinen

Pojat 10 Taso 1 (12)

Ajax/P09 Sininen
Ajax/P09 Valkoinen
FC SCJ/Punanen
HauPa/Keltainen
Limingan Pallokarhut 09
OLS 09 Edustus
OLS 09 Portugali
OTP 2009
PonPa Musta
RoPS/09 Sininen
Tervarit-j
TP-47/Punainen

Pojat 10 Taso 2 (20)

FC Raahe/Punainen
FC Raahe/Valkoinen
FC SCJ/Musta
FC SCJ/Valkoinen
HauPa/Vihreä
KajHa
KaPa 09/Sininen
KaPa/Valkoinen
KemPa
KePS-09
KP-55
OLS 09 Edustus
OLS 09 Portugali
OLS 09 Ranska
ONS/09 Punainen
RoPS/09 Valkoinen
RoPS/Keltainen
RoPS/Musta
SuPS 09
TOJK/P10

Pojat 9 Enemmän pelanneet (9)

FC PaKa
FC Raahe/P10
FC SCJ
HauPa/P10
KajHa
KaPa/sininen
OTP 10
RoPS/Sininen
RoPS/Valkoinen

Pojat 9 Vähemmän pelanneet (24)

FC Kurenpojat
FC Kurenpojat/punainen
FC PaKa
FC PaKa/sininen
FC Raahe/P10
FC SCJ/Punainen
FC SCJ/Valkoinen
HauPa/P10
KajHa
KajHa/2
KaPa/sininen
KaPa/valkoinen
Kolarin Kontio
Kontio/T09
KP-55/Punainen
KP-55/Valkoinen
OTP/2011
RoPS/Keltainen
RoPS/Musta
RoPS/Sininen
SuPS
TOJK
TP-47 P-10 Punainen
TP-47 P-10 Valkoinen