Taso   Taitokisat

Pohjois-Suomi Jalkapallo 2019 ilmoittautuneet joukkueet

04:00:02

Pojat

P15 (04) PS-liiga (10/10)

FC SCJ
FF Jaro
JIPPO-j
JJK-j
KePS/TP-47 YJ
KuPS YJ
OLS/04
SJK-j
Tervarit-j YJ
VPS J P04

P15 (04) PS-liiga jatkokarsinta (4/5)

FC Ylivieska YJ
Keski-Suomi United 04
KuPS/04
OLS/04

Pojat 15 (04) PS-liiga piirin karsinta (5)

AC Kajaani
FC Raahe
KePS/TP-47 YJ
OLS/04
Tervarit-j

Pojat 17 Kakkonen (14)

FC Raahe
FC Raahe/P04
FC SCJ
KajHa
OLS
OsPa
OTP
OuTa
Palloseura Kemi Kings
Roi Utd
Tervarit-j
Tervarit-j/2
Tervarit-j/2
TP-47

Pojat 17 Kolmonen (5)

FC Raahe
OsPa
OuTa
Roi Utd
Tervarit-j

Pojat 15 Mestaruussarja (11)

AC Kajaani
FC Raahe
FC SCJ
HauPa
KePS/YJ
Kurenpojat
OLS
OLS/04
Tervarit-j
Tervarit-j YJ
Tervarit-j/04 punainen

P14 (05) PS-liiga (12/10)

FF Jaro
HauPa
JIPPO-j
JJK-j 05
JJK-j 05 RED
Kokkola YJ
KuPS YJ
OLS
OLS Sininen
SJK-j 05
VPS J
WFA/ SIF YJ

P14 (05) PS-liiga jatkokarsinta syksyn sarjaan (5/9)

FF Jaro
HauPa
Komeetat
LehPa
Sepsi-78/-05

Pojat 14 (05) PS-liiga piirin karsinta (4)

HauPa
OLS Sininen
RoPS
Tervarit-j YJ

Pojat 14 Mestaruussarja (8)

Ajax
FC Raahe
KajHa
KePS/Punainen
OLS/06
RoPS
Tervarit-j
TP-47

Pojat 14 Ykkönen (9)

HauPa
KajHa
KaPa
ONS/05 RSM
OsPa/PonPa YJ
OsPa2
RoPS/FC SCJ valk. YJ
Tervarit-j/Punainen
TP-47

Pojat 14 Kakkonen (7)

Ajax/P04-05
KePS/Valkoinen
OLS 05 Keltasininen
ONS/05 RSM
OsPa/PonPa YJ
ToJK
TP-47

Pojat 15-14 Harrastesarja (7)

FC PaKa
FC Raahe
Kolarin Kontio
Kolarin Kontio
KP-55
OLS 05 Sinikeltainen
SuPS

P13 (06) PS-liiga (12/10)

Ajax
FCV/JJK yj
FF Jaro
JIPPO-j YJ
JJK-j 06
Kokkola YJ
Komeetat
KuPS YJ
OLS
RoPS/FC SCJ YJ
SJK-j 06
VPS J/P06

P13 (06) PS-liiga jatkokarsinta syksyn sarjaan (4)

FC Ylivieska/HK YJ
FCV/JJK yj
KuPS/06 Haaste
RoPS/FC SCJ YJ

Pojat 13 (06) PS-liiga piirin karsinta (4)

Ajax
OLS
RoPS/FC SCJ YJ
Tervarit-j/Musta

Pojat 13 Mestaruussarja (9)

Ajax
HauPa
KajHa/Etelä Keltainen
OLS
OLS/07
OPS
OsPa
RoPS
Tervarit-j/Musta

Pojat 13 Ykkönen (12)

Ajax
FC Raahe
FC SCJ
KePS
OLS 06 Etelä
OLS/Itä
OPS
OsPa
PonPa
Tervarit-j
Tervarit-j/06 Valkomusta
TOJK

Pojat 13 Kakkonen (10)

AC Kajaani
Ajax
Ajax/OsPa Valkoinen YJ
FC Raahe
OLS/Itä
OLS/Itä
OLS/Pohjoinen
OsPa
Tervarit-j/06 Valkomusta
TOJK

Pojat 13-12 Lapin piirisarja (5)

Ivalon Palloseura
KemPa
Kontio
KP-55
SoPa

Pojat 12 Kaleva Cup (12)

Ajax
Ajax
FC SCJ
FC Ylivieska
HauPa
KajHa Keltainen/YJ
Liki/ Pallokarhut 07 musta
OLS/07 Edustus
OLS/07 Edustus Keltainen
OTP
RoPS
TP-47

Pojat 12 Mestaruussarja (18)

Ajax
Ajax
FC Raahe
FC SCJ
HauPa
KajHa Keltainen/YJ
KePS
Liki/ Pallokarhut 07 musta
OLS 08 Edustus
OLS/07 Edustus
OLS/07 Edustus Keltainen
OLS/Itä
OLS/Ranska PSG
OTP
RoPS
RoPS
Tervarit-j
TP-47

Pojat 12 Ykkönen (23)

FC PaKa
FC Raahe
FC SCJ/Valkoinen
HauPa/Vihreä
KaPa
KePS
KePS/Valkoinen
Kurenpojat
LaFK
LiKi/Pallokarhut 06/08 Musta
OLS 07 Hollanti
OLS 07 Kreikka AEK
OLS 07 Ruotsi
OLS 08 Edustus
OLS/Pohjoinen
OLS/Ranska PSG
OPS
OTP/Benfica
PonPa
RoPS
Tervarit-j
Tervarit-j
TP-47/Valkoinen

Pojat 12 Kakkonen (12)

FC PaKa
FC Raahe/Valkoinen
FC SCJ/Valkoinen
HauPa/Vihreä
KePS/Valkoinen
LaFK
LiKi/Pallokarhut P06-08 punainen
MeLU
OLS/07 Italia-Belgia
OLS/Pohjoinen
OTP/Benfica
SuPS

Pojat 11 Taso 1 (19)

Ajax
Ajax/Sininen
FC Raahe
FC SCJ
HauPa/Vihreä
KaPa
LiKi/Pallokarhut Musta
LiKi/Pallokarhut Punainen
OLS 08 Edustus Keltainen
OLS 08 Edustus Sininen
OLS 09 Edustus
ONS
OPS
OTP/ Punainen
RoPS/Sininen
RoPS/Valkoinen (1)
Tervarit-j/Musta
Tervarit-jun/Valkoinen
TP-47/Punainen

Pojat 11 Taso 2 (29)

Ajax/T0809
FC Kemi
FC Kurenpojat
FC PaKa/Sininen
FC PaKa/Valkoinen
FC Raahe
FC SCJ/T07
FC SCJ/Valkoinen
HauPa/Keltainen
KajHa
KaPa
KaPa/Valkoinen
KePS
KP-55
LiKi/Pallokarhut Musta
LiKi/Pallokarhut Punainen
LiKi/Punamusta
OLS 08 Saksa Bayern
OLS/Saksa
ONS/Musta
ONS/Punainen
OPS
OsPa
RoPS 08/Musta
RoPS/Musta
RoPS/Sinimusta
Tervarit-j/Valkoinen
TP-47/Punainen
TP-47/Valkoinen

Pojat 10 Taso 1 (12)

Ajax/Sininen
Ajax/Valkoinen
FC SCJ/Punanen
HauPa/Keltainen
LiKi/Pallokarhut
OLS 09 Edustus
OLS/Portugali
OTP/Valkoinen
PonPa/Musta
RoPS/Sininen
Tervarit-j/Punainen
TP-47/Punainen

Pojat 10 Taso 2 (20)

FC Raahe/Punainen
FC Raahe/Valkoinen
FC SCJ/Musta
FC SCJ/Valkoinen
HauPa/Vihreä
KajHa
KaPa/Sininen
KaPa/Valkoinen
KemPa
KePS
KP-55
OLS 09 Edustus
OLS/Portugali
OLS/Ranska
ONS/Punainen
RoPS/Keltainen
RoPS/Musta
RoPS/Valkoinen
SuPS
TOJK/P10

Pojat 9 Enemmän pelanneet (9)

FC PaKa
FC Raahe
FC SCJ
HauPa
KajHa
KaPa/sininen
OTP 10
RoPS/Sininen
RoPS/Valkoinen

Pojat 9 Vähemmän pelanneet (24)

FC Kurenpojat
FC Kurenpojat/punainen
FC PaKa
FC PaKa/sininen
FC Raahe
FC SCJ/Punainen
FC SCJ/Valkoinen
HauPa
KajHa
KajHa
KaPa/sininen
KaPa/valkoinen
Kolarin Kontio
Kontio/T09
KP-55/Punainen
KP-55/Valkoinen
OTP
RoPS/Keltainen
RoPS/Musta
RoPS/Sininen
SuPS
TOJK
TP-47 P-10 Punainen
TP-47 P-10 Valkoinen

Tytöt

Tytöt 18 Kakkonen (6)

FC Raahe
HauPa/2
OBC
OHF 03/04
RoPS/04-06 Sininen
TOJK/T03-04

T15 (04) PS-liiga (10/10)

FC Wimma
HauPa
JyPK
Klubi-36
KPV YJ
ONS
OsPa/04
Pallokissat
SeMi YJ
VIFK

Tytöt 15 (04) Puolen Suomen Liiga: Piirin karsinta (3)

FC Wimma
OBC
OsPa/04

T14 (05) PS-liiga (7/10)

FC Hertta
FC Sport-j
JyPK
KPV
KuPS T05 YJ
ONS
VIFK

Tytöt 15-14 Mestaruussarja (8)

FC Wimma
HauPa
LaFK
MerilappiU
OBC
OsPa/04
RoPS/Sininen
TP-47

T13 (06) PS-liiga 8v8 (10/10)

Ajax/OsPa YJ
BK-48
FC SIILI
FC Wimma
JyPK 06
KuPS T06 YJ
ONS
PaRi T06
SeMi T06
Yllätys/FCHertta yj

Tytöt 13 (06) Puolen Suomen Liiga:Piirin karsinta (4)

Ajax/OsPa YJ
FC Wimma
HauPa
ONS

Tytöt 13-12 Mestaruussarja (8)

FC SCJ
HauPa
HauPa
LiKi/Pallokarhut
MeLU
OHF/07
ONS/06 Musta
TP-47/06

Tytöt 11-10 Piirisarja (16)

Ajax/T0809
FC Raahe
FC SCJ
FC Wimma
HauPa/T08-09
HauPa/T08-09 vihreä
LiKi/Pallokarhut
MerilappiU 08
OHF/08
OHF/08
OHF/09
ONS/08
ONS/08-09
ONS/Valkoinen
TP-47/2
TP-47/Punainen

Tytöt 9-8 Piirisarja (5)

HauPa
HauPa/T10
HauPa/T10/Keltainen
OHF/10
ONS/-10

Tytöt 12 Kaleva Cup (8)

FC SCJ/T07
FC Wimma
FC Ylivieska
HauPa
LiKi/Pallokarhut
MeLU
OHF/07
ONS

Varalla

1. ONS/Musta