Taso   Taitokisat

SPL Jalkapallo 2016 ilmoittautuneet joukkueet

00:37:59

Miehet

Veikkausliiga (12)

FC Inter
FC Lahti
HIFK
HJK
IFK Mariehamn
Ilves
KuPS
PK-35 Vantaa
PS Kemi
RoPS
SJK
VPS

Ykkönen (10)

AC Oulu
EIF
FC Haka
FC Jazz
FF Jaro
GrIFK
JJK
KPV
KTP
TPS

Kakkonen (36)

AC Kajaani
Atlantis FC
BK-46
EsPa
FC Espoo
FC Futura
FC Honka
FC Kiffen
FC Kontu
FC Kuusysi
FC Santa Claus
FC Viikingit
FC YPA
FC Åland
FCV
GBK
Gnistan
Hercules
JäPS
KJP Sudet
Klubi 04
KuFu98
Kultsu FC
KäPa
MP
MPS
MuSa
Närpes Kraft
OPS
PEPO
PPT
SalPa
TP-47
TPV
VIFK
Virkiä

Miesten Respect Suomen Cup (126)

AC Kajaani
AC Oulu
AC Takinkääntäjät
AKT
CLE
EIF
EPS
EsPa
FC Aztecas
FC Boda
FC Espoo
FC Haka
FC Honka
FC Honka Akatemia
FC Inter
FC Inter 2
FC Jazz
FC Kiisto
FC Kontu
FC Korso/United
FC Kuusysi
FC Lahti
FC LaPa
FC Legirus Inter
FC Peltirumpu/Valkoinen
FC Villiketut
FC Åland
FF Jaro
FJK
GBK
Gnistan
Gnistan/2
Gnistan/Ogeli
HAlku
Harjun Potku
HauPa
Hercules
HIFK
HIFK/2
HIFK/4
HJK
HJK/Lsalo
HJS AKATEMIA RY
HooGee
HPS
HyPS
Härmä
I-HK/OMV
IFK Mariehamn
Ilves
Ilves/2
JanPa
JBK
JIK
JIPPO
JJK
Jokerit FC
JoKi
JoPS
Jäppärä
JäPS
Kasiysi
Kasiysi/Rocky
KelA
KPS
KPV
KTP
Kumu JT/edustus
Kuopion Elo
KuPS
KäPa
LehPa yj
LoPa
LPS
MP
MPS/Atletico Malmi
MuSa
MynPa
NePa
NJS
NJS/2
NuPS
Närpes Kraft
OTP
OuTa
P-Iirot
PaiHa
Pato
PEF
Peimari UTD
PeKa
Pelikaani
PK-35 Vantaa
PKKU
PPJ
PPJ/Taalerit
PS Kemi
RiPS
RoPS
SalPa
SC Riverball
SC Wolves
SexyPöxyt
SibboV
SIF
SJK
SJK-j Apollo
SoPa
SUMU
SUMU-77
SUMU/Sob
Sääripotku
Tampere United
Tervarit-j/JuPa
Tolsa
Toukolan Teräs
TP-47
TP-T
TPS
TPV
TuPS
TuPS/Skavaboys
Töölön Taisto
Vesa
VPS

Miesten Respect Suomen Cup - Ykkönen (0)

Miesten Respect Suomen Cup - Kakkonen (0)

Miesten Respect Suomen Cup - Kolmonen (0)

Miesten Respect Suomen Cup - Muut sarjatasot (0)

Regions Cup (128)

AFC EMU
AFC Keltik/2
Chicken Wings
CLE
CLE/B
EBK
FC Futura/Akatemia
FC Hieho
FC Honka/Akatemia
FC Inter 2
FC KaKe
FC Kiisto
FC Korso/United
FC Legirus Inter
FC Peltirumpu
FC POHU
FC POHU/Akatemia
FC POHU/Hurjin
FC POHU/Simpsons
FC Spede
FC Vapsi
FC Viikingit/S.C.P
FC Villiketut
FJK
Gnistan/Roots
GrIFK/2
HAlku
HaPK Edustus
Harjun Potku
HePu
HerTo
HIFK/2
HIFK/2
HIFK/4
HJK/Lsalo
HJK/Töölö
HPP
Härmä/1
I-HK/OMV
JanPa
JIlves
Jokerit FC
JäPS/47
KaaPo
KajHa
KelA
Kings SC
KoPa
KOPSE
Korsnäs FF
KPonsi
KPS
Kullervo/Überkleber
Kumu JT/edustus
KuP
Käpylä Maanantai
Laaksolahden Atleettiklubi
LaVe
LehPa yj
LeKi-futis
Lieto
LLuja
LoPa
LoPa/2
LoPS
LPS
LPS/Kuninkaat
LuVe
MPS/Atletico Akatemia
MPS/Atletico Malmi
MU
MynPa
NePa
NiemU
NJS
Nopsa
NuPS/2
P-Iirot
Pato
Peimari UTD
PETO/MJK
PetPet
PIF
PiPS
PK-35
PK-35/2
PK-37
PKKU/2
PKP
Ponnistus
PoPa
PPJ
PPJ/Ruoholahti
PuiU
Reipas
RiPS
RoPo
SaPa
SaTo
SC Wolves
SexyPöxyt
SibboV
SibboV/2
Sisu-Pallo
SJK-j Apollo
SJK/Akatemia
SoPa
STPS
Tampere United
Tolsa
ToU
Toukolan Teräs
TOVE
TPK
TuPS
TuWe
Töölön Taisto
Union Plaani
UrPS
VaKP
Vesa
VetU
ViPa
VPV
VäVi
Wilpas
ÅCF
ÅIFK

Miesten Respect Suomen Cup (91)

AC Oulu
AC Takinkääntäjät
AFC Keltik/2
APA
EIF
EPS
FC FINNKURD
FC Haka
FC Honka
FC Inter
FC Jazz
FC KaKe/Otsot
FC Lahti
FC LaPa
FC Legirus Inter
FC POHU/Simpsons
FC RP
FC Santa Claus
FC Viikingit
FF Jaro
GBK/II
Gnistan
Gnistan/2
Gnistan/Ogeli
GrIFK
HAlku
HauPa
Hercules
HIFK
HJK
HyPS
IFK Mariehamn
Ilves
JanPa
JBK
JIPPO
JJK
Jokerit FC
KaaPo
KaaPS
KajHa
Kasiysi/KeKe
Kasiysi/Rocky
Kings SC
Klubi 04
KPV
Kristallipalatsi
KTP
KuKi
KuPS
KuuLa
KY-Sport
Lieto
LIK
LPS
MP
MuSa
MynPa
NJS
NoPS
Närpes Kraft
OPS
OPS/Akatemia
OsPa
OuTa
P-Iirot
Pato
PEF
PeFF
Pelikaani
PETO
PetPet
PK-35 Vantaa
Ponnistajat
PS Kemi
RiPS
RoPS
SC Riverball
SC Wolves
SexyPöxyt
SJK
SJK-j Apollo
SJK/Akatemia
SoPa
Toukolan Teräs
TP-47
TPS
Töölön Taisto
VG-62/2
VPS
ÅIFK

Ykkösen nousukarsinnat (4)

FC Honka
Gnistan
MuSa
OPS

Veikkausliigan nousukarsinta (2)

FC Inter
TPS