Taso   Taitokisat
PDF

Valtakunnalliset 2017

55 65 75
C15-pojat Kuljetus-keskitys Kuljetus-laukaus Pituuspotku
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku O+VVäh. Loppu-
tulos
Merkki
1 Aittokoski Viljami (38235) PK-37 Itä-Suomi 25.81510.8 25.3205.3 32.0 21.3 -8.0 40+35-15.0 46.4 kulta
2 Lappalainen Topi (39157) SJK-j Vaasa 29.11811.1 26.11313.1 31.6 23.7 -8.0 43+39-16.4 55.1 hopea
3 Hytönen Niko (39100) 0 MP Kaakkois-Suomi 26.41511.4 24.9717.9 30.8 24.9 -10.0 39+35-14.8 60.2 hopea
4 Östman Benjamin (39009) FF Jaro Keski-Pohjanmaa 28.61216.6 26.81313.8 31.1 23.4 -5.0 31+40-14.2 65.7 pronssi
ES = ei suoritusta
75 95 115
C15-tytöt Kuljetus-keskitys Kuljetus-laukaus Pituuspotku
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku O+VVäh. Loppu-
tulos
Merkki
1 Koivisto Vilma (39117) RoPS Pohjois-Suomi 31.31813.3 24.1204.1 29.8 22.5 -13.0 45+35-16.0 40.7 kulta
2 Piirainen Petra (38237) KuKi Itä-Suomi 31.81813.8 28.01414.0 34.1 23.6 -8.0 33+36-13.8 63.7 kulta
3 Vapola Helmi (38971) PuiU Helsinki 30.41515.4 26.3179.3 33.5 25.8 -7.0 32+31-12.6 64.4 kulta
4 Koivukoski Laura (39080) EuPa Länsi-Suomi 34.01519.0 26.8179.8 32.8 24.0 -5.0 34+29-12.6 68.0 kulta
5 Haanpää Mervi (39079) EuPa Länsi-Suomi 32.91814.9 26.41610.4 36.6 24.9 -5.0 30+28-11.6 70.2 kulta
6 Lillas Jennie (39010) FC United Keski-Pohjanmaa 32.31220.3 29.31613.3 36.3 25.0 -5.0 22+27-9.8 80.1 hopea
7 Hilonen Hanna (38236) FC Hertta Itä-Suomi 33.91815.9 27.7819.7 38.7 26.1 -5.0 33+29-12.4 83.0 hopea
ES = ei suoritusta
60 70 80
C14-pojat Kuljetus-keskitys Kuljetus-laukaus Pituuspotku
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku O+VVäh. Loppu-
tulos
Merkki
1 Auranen Olli (39072) FC Honka Uusimaa 30.31812.3 27.51611.5 30.7 25.2 -10.0 38+27-13.0 56.7 kulta
2 Metzner Jakob (39073) EIF Uusimaa 28.71513.7 24.7186.7 31.3 24.2 -6.0 33+29-12.4 57.5 kulta
3 Nyman William (39180) FF Jaro Keski-Pohjanmaa 29.61217.6 26.6188.6 33.4 25.0 -5.0 21+35-11.2 68.4 hopea
4 Lappalainen Rikhard (38239) PK-37 Itä-Suomi 30.1921.1 25.51114.5 30.2 25.3 -5.0 44+40-16.8 69.3 hopea
5 Laine Ville (39158) Närpes Kraft Vaasa 26.91214.9 26.21214.2 34.8 25.2 -5.0 33+21-10.8 73.3 pronssi
6 Ylönen Eero (39101) 0 MP Kaakkois-Suomi 25.6619.6 26.31016.3 32.3 25.4 -5.0 37+27-12.8 75.8 pronssi
7 Kauhanen Saku (38238) PK-37 Itä-Suomi 31.7625.7 26.41511.4 34.1 24.0 -8.0 23+27-10.0 77.2 pronssi
ES = ei suoritusta
80 100 120
C14-tytöt Kuljetus-keskitys Kuljetus-laukaus Pituuspotku
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku O+VVäh. Loppu-
tulos
Merkki
1 Forsblom Wilma (39151) EBK Uusimaa 31.62110.6 27.01314.0 34.1 24.8 -10.0 24+31-11.0 62.5 kulta
2 Harila Aurora (39152) ONS Pohjois-Suomi 31.52110.5 27.31710.3 34.3 26.7 -6.0 25+34-11.8 64.0 kulta
3 Harju Selma (39102) 0 FC KTP Kaakkois-Suomi 34.11816.1 27.81413.8 32.4 25.4 -7.0 37+26-12.6 68.1 kulta
4 Halttunen Anida (39023) JyPK Keski-Suomi 29.31514.3 26.9179.9 33.6 24.8 -3.0 30+11-8.2 71.4 kulta
Sirma Sara (38976) MPS Helsinki 32.32111.3 27.41215.4 36.0 26.5 -5.0 33+31-12.8 71.4 kulta
6 Fomkin Helena (38241) KLUBI -36 Itäinen 32.81220.8 28.91711.9 36.1 25.5 -10.0 35+26-12.2 72.1 kulta
7 Törrönen Jeanette (39071) HJK Helsinki 28.2919.2 26.9188.9 34.9 25.8 -5.0 31+23-10.8 73.0 kulta
8 Jääskeläinen Oona (39077) 0 Valtti Helsinki 36.22115.2 27.51215.5 34.8 25.3 -6.0 28+25-10.6 74.2 kulta
9 Berts Tilde (39160) VIFK Vaasa 35.91520.9 29.01712.0 34.6 24.8 -7.0 29+26-11.0 74.3 kulta
10 Karttila Viivi (39084) SalPa Länsi-Suomi 34.11816.1 27.71611.7 37.5 27.5 -5.0 34+31-13.0 74.8 kulta
11 Hartikainen Anni (38242) Pallokissat Itä-Suomi 32.71517.7 26.2818.2 34.1 23.6 -5.0 37+30-13.4 75.2 kulta
12 Kokko Aada (38240) FC Hertta Itä-Suomi 30.5921.5 26.3188.3 35.8 25.3 -6.0 16+22-7.6 77.3 kulta
13 Tolonen Kiia (39118) FC Wimma Pohjois-Suomi 27.31215.3 26.51214.5 37.0 26.8 -4.0 32+28-12.0 77.6 kulta
14 Nurmi Aada (39081) EuPa Länsi-Suomi 35.21223.2 25.91411.9 37.2 25.8 -7.0 33+27-12.0 79.1 kulta
15 Laine Riina (39083) NiceF Länsi-Suomi 35.71520.7 29.41019.4 35.8 25.4 -10.0 30+24-10.8 80.5 hopea
16 Manninen Jonna (39025) Ilves Tampere 32.51220.5 28.41711.4 36.8 28.1 -5.0 30+19-9.8 82.0 hopea
17 Kaila Ella (39082) NiceF Länsi-Suomi 35.01223.0 29.51316.5 36.3 27.6 -10.0 33+22-11.0 82.4 hopea
18 Säntti Netta (39159) SeMi Vaasa 34.3628.3 26.1179.1 39.2 26.8 -4.0 35+27-12.4 87.0 hopea
19 Kurjenniemi Emma (39153) ONS Pohjois-Suomi 33.2330.2 26.81313.8 38.6 26.1 -3.0 34+24-11.6 94.1 hopea
ES = ei suoritusta
70 80 95
D13-pojat Kuljetus-laukaus Pituuspotku
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku O+VVäh. Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Ikonen Sisu (38781) PK-37 Itä-Suomi 26.0188.0 31.1 23.4 -13.0 40+36-15.2 14.5 48.8 kulta
2 Väisänen Tomi (39131) Ajax Pohjois-Suomi 24.1159.1 31.3 23.1 -10.0 34+35-13.8 17.5 57.2 kulta
3 Lakela Tatu (39012) FC Santa Claus Juniorit Pohjois-Suomi 24.0177.0 30.5 23.5 -8.0 34+19-10.6 17.7 60.1 kulta
4 Almen Antonio (39161) VIFK Vaasa 27.61512.6 33.8 23.6 -10.0 33+41-14.8 15.8 61.0 kulta
5 Lötjönen Arttu (39086) TOVE Länsi-Suomi 25.91510.9 33.2 23.3 -8.0 36+32-13.6 16.9 62.7 kulta
6 Liimatta Otso (39134) Tervarit-j Pohjois-Suomi 25.81312.8 35.3 23.8 -10.0 38+30-13.6 16.9 65.2 kulta
7 Joutjärvi Joakim (39104) 0 Kumu JT Kaakkois-Suomi 27.11512.1 34.0 24.7 -7.0 41+32-14.6 16.8 66.0 kulta
8 Salo Joni (39026) HJS Tampere 27.01611.0 35.1 25.4 -10.0 28+30-11.6 16.2 66.1 kulta
Vesala Elias (39085) TPS Länsi-Suomi 28.41810.4 33.1 25.1 -5.0 43+19-12.4 14.9 66.1 kulta
10 Saari Niko (39069) FC Kuusysi Uusimaa 28.81612.8 35.1 25.8 -10.0 36+21-11.4 13.9 66.2 kulta
11 Simsek Benjamin (39133) HauPa Pohjois-Suomi 27.3207.3 34.6 28.3 -10.0 35+22-11.4 18.1 66.9 kulta
12 Kiema Noa (39070) FC Honka Uusimaa 27.51710.5 35.4 24.0 -5.0 40+34-14.8 17.4 67.5 kulta
13 Mickelsson Elias (39011) FF Jaro Keski-Pohjanmaa 27.71611.7 34.3 26.0 -8.0 35+31-13.2 16.9 67.7 kulta
14 Malinen Joona (38782) Yllätys Itä-Suomi 26.71610.7 35.9 24.0 -3.0 40+28-13.6 13.9 67.9 kulta
15 Enbuska Juho (39103) 0 StU Kaakkois-Suomi 26.6188.6 34.3 25.1 -5.0 35+25-12.0 17.6 68.6 kulta
16 Valkama Waltteri (39027) PJK Tampere 27.71116.7 34.2 24.3 -7.0 35+29-12.8 15.3 70.7 hopea
17 Väänänen Otto (39132) Ajax Pohjois-Suomi 26.41511.4 33.2 23.5 -7.0 0+31-6.2 16.1 71.0 hopea
18 Lantta Akseli (39105) 0 Sudet Kaakkois-Suomi 28.41315.4 36.8 26.2 -8.0 38+29-13.4 16.3 73.3 hopea
19 Potka Rasmus (39162) VPS-j Vaasa 29.31415.3 33.7 25.7 -3.0 29+30-11.8 19.0 78.9 hopea
20 Savolainen Roope (38780) KuPS Itä-Suomi 60.0040.0 42.0 26.7 0.0 0+00.0 16.2 124.9
ES = ei suoritusta
85 105 125
D13-tytöt Kuljetus-laukaus Pituuspotku
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku O+VVäh. Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Näsman Elli (39164) FC Sport-j Vaasa 26.4179.4 35.0 25.2 -10.0 38+29-13.4 16.8 63.0 kulta
2 Mäkiranta Venla (38773) Yllätys Itä-Suomi 28.11315.1 33.8 24.7 -13.0 42+33-15.0 17.6 63.2 kulta
3 Sevenius Oona (39068) RaKe Uusimaa 26.01610.0 31.8 24.3 -8.0 36+24-12.0 18.1 64.2 kulta
4 Pirinen Pauliina (39022) JyPK Keski-Suomi 25.91015.9 35.7 25.8 -13.0 42+40-16.4 16.3 64.3 kulta
5 Velez Sofia (38975) HJK Helsinki 26.5188.5 37.6 26.7 -13.0 31+24-11.0 16.6 65.4 kulta
6 Määttä Sofia (39088) P-Iirot Länsi-Suomi 24.7186.7 35.7 26.1 -13.0 36+26-12.4 23.0 66.1 kulta
7 Leinonen Noora (39122) ONS Pohjois-Suomi 27.9207.9 34.9 26.8 -9.0 45+32-15.4 23.4 68.6 kulta
8 Eronen Ada (39067) EPS Uusimaa 25.9178.9 37.2 25.5 -9.0 29+25-10.8 17.1 68.9 kulta
9 Ahonen Helli (39028) Ilves Tampere 27.4207.4 38.7 26.5 -10.0 33+19-10.4 17.5 69.7 kulta
10 Toivanen Milla (38774) Yllätys Itä-Suomi 28.81018.8 36.6 25.3 -13.0 36+29-13.0 16.1 70.8 kulta
11 Niemelä Tuuli (39123) ONS Pohjois-Suomi 26.41115.4 34.3 27.7 -13.0 36+32-13.6 23.5 74.3 kulta
12 Niva Nanna (39066) NJS Uusimaa 28.31117.3 36.9 25.5 -7.0 36+38-14.8 16.8 74.7 kulta
13 Heikkilä Iina (39087) NiceF Länsi-Suomi 27.81512.8 34.7 26.5 -8.0 32+23-11.0 20.1 75.1 kulta
14 Leiwo Selja (39155) KaaPo Länsi-Suomi 26.41412.4 36.6 26.6 -8.0 33+24-11.4 20.9 77.1 kulta
15 Kuronen Silja (39065) NJS Uusimaa 29.21019.2 38.7 24.6 -13.0 31+31-12.4 20.5 77.6 kulta
16 Korhonen Kaisla (39119) HauPa Pohjois-Suomi 28.01216.0 37.8 25.8 -8.0 31+22-10.6 16.9 77.9 kulta
17 Korolainen Oona (38772) Pallokissat Itä-Suomi 28.71612.7 38.6 27.0 -9.0 27+32-11.8 22.1 79.6 kulta
18 Sarjanoja Inka (39124) ONS Pohjois-Suomi 27.51710.5 37.2 25.1 -2.0 37+27-12.8 22.3 80.3 kulta
19 Martikainen Iida-Maria (38775) KLUBI -36 Itäinen 28.0919.0 36.9 25.3 -7.0 40+32-14.4 22.7 82.5 kulta
20 Sandnäs Rebecca (39013) FC United Keski-Pohjanmaa 30.11416.1 38.5 29.0 -10.0 22+21-8.6 18.1 83.1 kulta
21 Ikonen Sara (39121) ONS Pohjois-Suomi 27.71017.7 40.2 25.3 -8.0 37+37-14.8 26.4 86.8 hopea
22 Siermala Siina (39125) ONS Pohjois-Suomi 27.81512.8 37.0 28.6 -2.0 26+24-10.0 21.7 88.1 hopea
23 Bohui Patricia (39120) ONS Pohjois-Suomi 27.61314.6 36.8 24.5 -2.0 32+25-11.4 34.2 96.7 hopea
24 Saarmala Riina (38771) KLUBI -36 Itäinen 27.6918.6 41.5 26.8 -8.0 19+17-7.2 28.3 100.0 hopea
25 Laakkonen Matilda (39163) FC Sport-j Vaasa 27.3918.3 36.8 25.4 -8.0 32+29-12.2 40.0 100.3 hopea
ES = ei suoritusta
75 85 100
D12-pojat Kuljetus-laukaus Pituuspotku
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku O+VVäh. Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Mäenpää Jani (39017) GBK Keski-Pohjanmaa 27.31512.3 33.1 22.8 -8.0 37+32-13.8 13.4 59.8 kulta
2 Hudd Roni (39165) VPS-j Vaasa 24.71311.7 32.0 23.8 -7.0 38+38-15.2 16.1 61.4 kulta
3 Huotari Samuel (39029) TaFA Tampere 25.5187.5 34.6 24.1 -8.0 38+32-14.0 18.0 62.2 kulta
4 Toivoniemi Anton Tatu-Eikka (39063) GrIFK Uusimaa 27.11611.1 33.8 22.8 -8.0 38+28-13.2 17.2 63.7 kulta
5 Ruokokoski Reko (39062) GrIFK Uusimaa 26.8188.8 33.5 25.0 -4.0 40+34-14.8 15.7 64.2 kulta
6 Peltovuoma Sampo (39138) RoPS Pohjois-Suomi 26.31610.3 35.0 26.1 -6.0 33+31-12.8 14.1 66.7 kulta
7 Rauma Kasper (39136) OLS Pohjois-Suomi 26.2206.2 31.5 25.1 -5.0 0+29-5.8 15.2 67.2 kulta
8 Heinämäki Asseri (39168) SJK-j Vaasa 27.0207.0 35.1 26.8 -8.0 28+32-12.0 18.8 67.7 kulta
9 Tiainen Lauritapio (39137) OLS Pohjois-Suomi 27.01413.0 35.3 24.4 -8.0 30+23-10.6 13.9 68.0 kulta
10 Merikanto Eemil (39135) HauPa Pohjois-Suomi 27.4189.4 34.3 25.0 -7.0 39+29-13.6 20.9 69.0 kulta
11 Sandstedt Axel (39015) FF Jaro Keski-Pohjanmaa 26.1179.1 35.4 24.5 -5.0 19+31-10.0 15.1 69.1 kulta
12 Tiihonen Aaro (39139) RoPS Pohjois-Suomi 29.31811.3 34.8 24.3 -6.0 35+20-11.0 16.5 69.9 kulta
13 Anttila Joakim (39106) 0 FC KTP Kaakkois-Suomi 29.21811.2 33.2 27.8 -5.0 31+25-11.2 16.7 72.7 kulta
14 Hirvelä Julius (39169) Virkiä Vaasa 25.71213.7 34.9 23.7 -4.0 27+38-13.0 20.9 76.2 hopea
15 Perasto Arttu Oskari (39030) TPV Tampere 30.91812.9 38.0 26.6 -5.0 35+25-12.0 16.1 76.6 hopea
16 Korkatti Nante (39016) GBK Keski-Pohjanmaa 27.71116.7 35.2 25.2 -3.0 35+15-10.0 15.5 79.6 hopea
17 Wingren Weeti (39166) VPS-j Vaasa 27.5324.5 32.8 24.1 -6.0 34+21-11.0 17.4 81.8 hopea
18 Kirjavainen Eero (38776) KuPS Itä-Suomi 28.21612.2 38.4 25.3 -3.0 32+20-10.4 20.1 82.6 hopea
19 Sandnäs Benjamin (39014) FF Jaro Keski-Pohjanmaa 28.81216.8 34.8 25.5 -5.0 29+26-11.0 22.0 83.1 hopea
20 Friberg Felix (39167) SIF Vaasa 29.71118.7 36.3 27.7 -3.0 31+35-13.2 17.1 83.6 hopea
21 Mönkkönen Matias (38777) Yllätys Itä-Suomi 28.6919.6 49.1 24.8 -7.0 30+23-10.6 19.8 95.7 pronssi
ES = ei suoritusta
90 110 130
D12-tytöt Kuljetus-laukaus Pituuspotku
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku O+VVäh. Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Angeria Jutta (39126) OLS Pohjois-Suomi 27.41413.4 31.5 23.1 -13.0 34+30-12.8 14.5 56.7 kulta
2 Järventaus Jenni (39033) YIlves Tampere 31.31417.3 35.0 25.5 -13.0 35+27-12.4 14.9 67.3 kulta
3 Räisänen Milla (39061) NJS Uusimaa 27.8720.8 34.6 23.5 -13.0 40+30-14.0 16.7 68.6 kulta
4 Vuorinen Jessica (39004) HJK Helsinki 27.41215.4 37.6 24.9 -10.0 33+29-12.4 16.2 71.7 kulta
5 Lehtonen Oona (38977) Valtti Helsinki 30.21812.2 35.6 27.3 -10.0 29+25-10.8 17.5 71.8 kulta
6 Paananen Jenny (38778) KLUBI -36 Itäinen 28.61018.6 34.3 25.2 -13.0 30+25-11.0 19.3 73.4 kulta
7 Martikainen Inka (38978) Valtti Helsinki 29.01118.0 36.0 25.0 -10.0 25+26-10.2 16.0 74.8 kulta
Sorakangas Anni (39148) HauPa Pohjois-Suomi 30.62010.6 38.4 26.3 -10.0 26+16-8.4 17.9 74.8 kulta
9 Sillanpää Sara (38979) HJK Helsinki 27.71215.7 36.3 25.4 -7.0 34+25-11.8 23.9 82.5 kulta
10 Perkaus Helmi (39093) NiceF Länsi-Suomi 28.91513.9 40.1 26.8 -10.0 32+23-11.0 22.8 82.6 kulta
11 Peth Méliah (39170) Närpes Kraft Vaasa 30.51515.5 38.8 27.0 -6.0 22+27-9.8 18.9 84.4 kulta
12 Luotonen Amelia (39091) NiceF Länsi-Suomi 27.5621.5 37.4 27.3 -8.0 32+21-10.6 20.2 87.8 kulta
13 Nordlund Jade Josefiina (39092) NiceF Länsi-Suomi 29.4623.4 40.9 27.4 -8.0 26+30-11.2 21.5 94.0 hopea
14 Vuolle Tiiu Elina (39032) Ilves Tampere 27.7423.7 41.5 28.3 -7.0 15+20-7.0 19.8 99.3 hopea
15 Pirinen Milla (39044) HJS Tampere 27.1918.1 45.7 29.2 -6.0 28+21-9.8 29.4 106.6 hopea
ES = ei suoritusta
85 105 125
E11-pojat Kuljetus-laukaus
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Nikkilä Jore (39140) HauPa Pohjois-Suomi 26.7206.7 32.8 24.1 -10.0 14.3 67.9 kulta
2 Bergman Jami (39059) NuPS Uusimaa 26.01412.0 32.8 23.8 -13.0 13.6 69.2 kulta
3 Autti Leo (39145) FC Santa Claus Juniorit Pohjois-Suomi 26.71511.7 34.2 22.4 -13.0 15.1 70.4 kulta
4 Rättäri Ossi (39034) Ilves Tampere 29.21613.2 32.9 24.0 -10.0 12.1 72.2 kulta
5 Vauhkonen Elmer (38247) PK-37 Itä-Suomi 25.81213.8 32.0 21.8 -8.0 15.5 75.1 kulta
6 Långström Joel (39060) NuPS Uusimaa 27.31314.3 33.8 25.1 -13.0 15.8 76.0 kulta
- Huovila Vilho (39108) 0 KAJO Kaakkois-Suomi 26.91016.9 39.1 24.3 -10.0 19.1 89.4 hopea
- Karttunen Veikko (39109) 0 MP Kaakkois-Suomi 28.71018.7 35.4 29.6 -5.0 20.8 99.5 hopea
- Keturi Olavi (39171) VPS-j Vaasa 27.11512.1 33.0 29.3 -5.0 13.4 82.8 kulta
- Korhonen Jesse (39141) OLS Pohjois-Suomi 26.51016.5 34.9 24.3 -10.0 19.6 85.3 hopea
- Olli Joel (39018) PeFF Keski-Pohjanmaa 32.8824.8 41.2 30.0 -5.0 19.3 110.3 pronssi
- Pesonen Leo (39110) 0 FC KTP Juniorit Kaakkois-Suomi 30.5822.5 34.6 26.6 -7.0 17.8 94.5 hopea
- Ridanpää Touko (39142) OLS Pohjois-Suomi 28.21216.2 42.0 24.5 -11.0 18.0 89.7 hopea
- Tuovinen Lassi (39172) VPS-j Vaasa 29.91217.9 33.4 23.3 -7.0 13.1 80.7 kulta
- Vatanen Valtteri (39143) RoPS Pohjois-Suomi 26.61313.6 34.0 23.6 -7.0 13.1 77.3 kulta
- Viiri Valtteri (39144) RoPS Pohjois-Suomi 28.01711.0 36.3 30.1 -8.0 14.6 84.0 kulta
ES = ei suoritusta
100 120 140
E11-tytöt Kuljetus-laukaus
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Laine Kiira-Lumia (39096) TuWe Länsi-Suomi 30.11713.1 37.6 26.1 -10.0 12.1 78.9 kulta
2 Kojonen Henni (39054) EPS Uusimaa 29.61118.6 38.4 25.9 -8.0 11.8 86.7 kulta
3 Niemi Peppi (39056) NuPS Uusimaa 29.11316.1 40.8 28.4 -10.0 12.4 87.7 kulta
4 Moilanen Sara-Sofia (39095) FC Halikko Länsi-Suomi 34.01222.0 39.0 25.6 -11.0 12.4 88.0 kulta
5 Löflund Melina (39055) EPS Uusimaa 27.01215.0 39.9 27.2 -7.0 14.0 89.1 kulta
6 Lahikainen Anelma (39000) SAPA Helsinki 30.51416.5 38.3 26.9 -6.0 14.8 90.5 kulta
- Ainasoja Ellen (39019) HBK Keski-Pohjanmaa 30.11020.1 43.7 30.0 -4.0 40.0 129.8 pronssi
- Enbuska Julia (39112) 0 StU Kaakkois-Suomi 26.61016.6 40.5 28.2 -7.0 18.4 96.7 kulta
- Järvinen Nea (39035) FJK Tampere 30.61119.6 40.3 31.8 -5.0 13.4 100.1 hopea
- Kaikkonen Hanna (38763) ONS Pohjois-Suomi 29.1722.1 39.7 29.0 -3.0 16.7 104.5 hopea
- Kiviranta Milja (39111) 0 Jäntevä Kaakkois-Suomi 32.61022.6 38.5 25.8 -10.0 15.2 92.1 kulta
- Kulju Siiri (39057) JäPS Uusimaa 29.11514.1 42.3 28.3 -10.0 15.9 90.6 kulta
- Lang Jenna (39094) FC Halikko Länsi-Suomi 30.6822.6 41.8 32.1 -8.0 14.3 102.8 hopea
- Leppänen Aurora (39058) LePa Uusimaa 30.11020.1 41.6 29.7 -4.0 14.5 101.9 hopea
- Mononen Ella (38999) LPS Helsinki 30.61119.6 45.3 27.8 -7.0 14.9 100.6 hopea
- Ukkonen Pilvi (38248) Pallokissat Itä-Suomi 29.71514.7 42.1 27.8 -4.0 14.1 94.7 kulta
- Wik Alexandra (39173) BK-48 Vaasa 27.2819.2 39.8 26.7 -4.0 18.3 100.0 hopea
ES = ei suoritusta
95 115 135
E10-pojat Kuljetus-laukaus
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Huhtanen Kivi Kaius (39002) PPJ Helsinki 29.41811.4 36.9 25.0 -10.0 11.9 75.2 kulta
2 Mäkiharju Hermanni (39146) RoPS Pohjois-Suomi 30.11515.1 37.3 25.6 -13.0 12.7 77.7 kulta
3 Dannbäck Oskari (39047) NuPS Uusimaa 27.31512.3 37.4 24.7 -8.0 12.1 78.5 kulta
4 Heimonen Otto (39114) 0 Kumu JT Kaakkois-Suomi 31.61813.6 35.3 26.8 -10.0 13.7 79.4 kulta
5 Lundell Miska (39024) JJK-j Keski-Suomi 28.91513.9 38.3 26.2 -13.0 14.1 79.5 kulta
6 Bogesic David (39178) Närpes Kraft Vaasa 26.8206.8 35.3 26.5 -7.0 18.6 80.2 kulta
- Anttila Julius (39113) 0 FC KTP Juniorit Kaakkois-Suomi 28.81216.8 42.3 25.7 -10.0 13.3 88.1 kulta
- Eriksson Daniel (39175) VIFK Vaasa 28.71612.7 35.4 25.4 -7.0 13.9 80.4 kulta
- Huhta Kalle (39179) VPS-j Vaasa 29.51316.5 38.5 28.2 -8.0 11.7 86.9 kulta
- Immonen Rasmus (38258) Yllätys Itä-Suomi 29.31217.3 45.1 29.8 -10.0 19.1 101.3 hopea
- Kaarniaho Tomas (39038) NoPS Tampere 32.31121.3 40.8 27.1 -3.0 15.1 101.3 hopea
- Kerman Miso Daniel (38251) PK-37 Itä-Suomi 32.21418.2 40.9 24.9 -13.0 13.4 84.4 kulta
- Koivuniemi Miko (39046) HJS Tampere 32.0824.0 41.0 24.0 -5.0 11.4 95.4 hopea
- Koskinen Einari (39037) NoPS Tampere 31.41318.4 40.6 28.9 -4.0 14.3 98.2 hopea
- Machaal Aniis (39176) VPS-j Vaasa 28.6721.6 37.3 25.9 -7.0 11.5 89.3 kulta
- Mustiala Jasu (39078) HJS Tampere 26.01115.0 43.0 26.8 -10.0 12.8 87.6 kulta
- Mäntymäki Veeti (39177) VPS-j Vaasa 28.81216.8 35.0 24.4 -8.0 16.4 84.6 kulta
- Mäntynen Aleksi (39099) Karhu-Futis Länsi-Suomi 27.21116.2 39.6 26.1 -10.0 14.5 86.4 kulta
- Nyman Ludvig (39020) FF Jaro Keski-Pohjanmaa 30.91713.9 43.4 27.1 -7.0 16.0 93.4 kulta
- Peltola Iisakki (39039) NoPS Tampere 29.21514.2 39.2 26.8 -13.0 14.6 81.8 kulta
- Ranta Antti (39036) FJK Tampere 31.5823.5 40.7 29.5 -7.0 13.8 100.5 hopea
- Rautula Eeli (38252) PK-37 Itä-Suomi 30.71713.7 39.9 25.6 -11.0 12.2 80.4 kulta
- Salmi Eetu (39098) FC Jazz-j Länsi-Suomi 29.0821.0 38.9 24.9 -11.0 12.0 85.8 kulta
- Savikko Veeti (39097) FC Halikko Länsi-Suomi 27.9522.9 33.9 25.0 -11.0 17.0 87.8 kulta
- Tanninen Eemil (38249) JIPPO-j Itä-Suomi 28.31414.3 40.1 25.8 -10.0 13.0 83.2 kulta
- Tikkanen Rasmus (38253) PK-37 Itä-Suomi 34.11222.1 52.4 33.4 -11.0 20.4 117.3 pronssi
- Voutilainen Joosua (38250) KuPS Itä-Suomi 28.21117.2 40.9 27.1 -4.0 13.2 94.4 kulta
- Yli-Kokko Frans (39053) Kasiysi Uusimaa 28.5820.5 40.8 26.6 -10.0 12.2 90.1 kulta
ES = ei suoritusta
105 130 150
E10-tytöt Kuljetus-laukaus
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Kurki Pinja (38255) Yllätys Itä-Suomi 28.51018.5 37.3 27.1 -7.0 5.4 81.3 kulta
2 Teini Amanda (39043) YIlves Tampere 30.81020.8 43.6 28.8 -13.0 6.5 86.7 kulta
3 Jäntti Cecilia (39115) 0 FC Peltirumpu Kaakkois-Suomi 35.81025.8 42.6 27.4 -13.0 4.9 87.7 kulta
4 Karvonen Noora (38996) Valtti Helsinki 29.8821.8 43.8 27.9 -10.0 6.7 90.2 kulta
5 Sipola Liisa (39041) HJS Tampere 32.91418.9 43.4 30.3 -7.0 5.1 90.7 kulta
6 Rahko Laura (39127) HauPa Pohjois-Suomi 32.01220.0 42.8 28.6 -7.0 6.4 90.8 kulta
- Broström Nea (39156) ONS Pohjois-Suomi 36.81521.8 48.9 27.3 -4.0 5.2 99.2 kulta
- Eerola Hilda (39040) HJS Tampere 30.01119.0 53.6 29.4 -7.0 7.3 102.3 kulta
- Juntunen Laura (38254) KLUBI -36 Itäinen 30.5624.5 51.0 27.8 -5.0 7.1 105.4 hopea
- Kivioja Laura (39049) Kasiysi Uusimaa 38.41028.4 43.0 28.3 -10.0 5.1 94.8 kulta
- Kilpeläinen Hilla (39128) ONS Pohjois-Suomi 33.2627.2 42.8 26.8 -5.0 7.0 98.8 kulta
- Kilpeläinen Ilona (39129) ONS Pohjois-Suomi 32.2626.2 48.2 27.0 -7.0 4.9 99.3 kulta
- Kumpulainen Helmi (39050) VJS Uusimaa 30.2921.2 41.2 30.2 -6.0 7.5 94.1 kulta
- Lindqvist Ada (39021) GBK Keski-Pohjanmaa 31.5823.5 53.7 30.2 -10.0 8.3 105.7 hopea
- Leiste Aada (39048) EPS Uusimaa 29.8524.8 44.8 28.9 -8.0 8.2 98.7 kulta
- Leppänen Riikka (38257) Yllätys Itä-Suomi 31.51021.5 45.9 30.4 -2.0 7.5 103.3 kulta
- Lohisalo Jenni (39130) OsPa Pohjois-Suomi 29.71118.7 48.9 29.1 -7.0 4.9 94.6 kulta
- Mäkelä Aada (38994) HJK Helsinki 31.4625.4 42.3 29.4 -5.0 4.6 96.7 kulta
- Mäkiranta Sanni (38256) Yllätys Itä-Suomi 32.0725.0 48.1 32.8 -7.0 9.3 108.2 hopea
- Mäkynen Nella (39042) LeKi-futis Tampere 36.01422.0 45.3 29.2 -8.0 6.6 95.1 kulta
- Nokio Wiona (39051) NuPS Uusimaa 31.3724.3 53.4 31.0 -13.0 4.3 100.0 kulta
- Nupponen Saana (39052) EPS Uusimaa 31.5823.5 45.5 32.2 -5.0 5.7 101.9 kulta
- Olli Emmiina (39116) 0 STPS Kaakkois-Suomi 34.51123.5 50.7 29.2 -13.0 5.3 95.7 kulta
- Ranta Suvi (39174) FC Sport-j Vaasa 35.6728.6 55.5 30.9 -4.0 11.9 122.9 hopea
- Riihelä Sky (38995) HJK Helsinki 33.6924.6 51.3 29.0 -4.0 6.3 107.2 hopea
- Thomssen Leea (38997) Valtti Helsinki 30.11020.1 41.4 30.1 -2.0 5.8 95.4 kulta
- Toikkanen Lotta (38998) HJK Helsinki 30.5624.5 44.4 29.9 -7.0 4.4 96.2 kulta
ES = ei suoritusta